Një shëtitje me akullore në New York City

Sepse kur është nxehtë jashtë, përgjigjja është gjithmonë: e ftohtë dhe e butë.

Asgjë nuk bërtet “akullore !!!” si një ditë ngjitëse verore në New York City. Dhe ndërsa unë do të them pa një copë sarkazëm se disa nga kaushët më të mira që kam pasur në qytet janë shpërndarë nga dritarja e hapur e një kamioni Mister Softee, nuk ka asnjë mohim se ka shumë pika të mira për akullore në qytet.

Jeni në fshatin Lindor ose Flushing, Williamsburg, ose Harlem, ka ndoshta një vend të mirë për një lugë afër. Edhe vegjetarianët dhe të paduturit ndaj laktozës nuk kanë më nevojë të vendosen për një pop akulli kur moti nxehet në qytet – një numër i këtyre nyjeve bëjnë alternative sinqerisht mbresëlënëse jo të qumështit. Sa prej thurrjeve më të mira të Nju Jorkut mund të hani brenda një dite?

 

  1. Kodra të bollshme

Kur dyqani i parë i Ample Hills në Prospect Heights u hap në vitin 2011, ishte aq i popullarizuar sa shpejt u shua dhe u desh të mbyllej pas vetëm katër ditësh. Për fat të mirë, ata kanë punuar jashtë. Me vendndodhjet në Brooklyn, Manhattan dhe Queens, përfshirë fabrikën e tyre (objekti më i madh i prodhimit të akullores në Nju Jork) në Red Hook, i cili përmban një muze akullorie ndërveprues, ka pak shanse që ata të mbarojnë çdo kohë së shpejti.

  1. Cafe Zaiya

Pranë Stacionit të Madh Qendror dhe të dëshirosh diçka të ftohtë dhe të butë? Mos shikoni më larg se Cafe Zaiya (vendndodhja e Rrugës së 41-të) dhe shërbimet e tyre të buta madhështore. Ata specializohen në grumbuj që rezistojnë nga graviteti i akullores së matcha dhe susamit të zi (ose më mirë akoma, një rrotullim i të dyve), dhe nuk do të keni nevojë për asgjë më shumë se kaq.

  1. Akullorja e Davey

Eshtë grumbull me akullore në Davey kërkon katër ditë për t’u përgatitur (nga qumështi dhe kremi me burim në vend në Luginën e Hudson). Ata nuk do të teprohen me aromë, duke e mbajtur atë kryesisht klasike si vaniljen franceze, çokollatë të dyfishtë, kafe të fortë, luleshtrydhe të freskët dhe fëstëk të pjekur me disa aromë sezonale të hedhura për masë të mirë. Të dy vendndodhjet në Fshatin Lindor dhe Williamsburg do t’ju bëjnë një sundae, sanduiç me akullore ose qumësht lëkure për të porositur.

  1. Emack & Bolio

Emack & Bolio është një nga ato dyqanet e akullores që ndjeheni si fëmijë në pushimet verore — duke mbajtur një kon madhësinë e fytyrës tuaj, gishtat pak ngjitës. Themeluar në vitet 1970 nga Robert Rook, një avokat me përvojë, i cili ishte një avokat i vazhdueshëm për grupe të margjinalizuara si komunitetet pa shtëpi etj. Kompania është më e madhe tani, por jo më pak çudibërëse. Ndaloni pranë njërës prej tre dyqaneve të tyre në qytet: Brooklyn Heights, dhe në Lindjen e Epërme dhe Anët e Epërme të Manhattanit.

  1. Mbret

Ky restorant popullor për drekë dhe darkë në West Village, i njohur për menunë e tij të përditshme të ndryshimit të pllakave rajonale franceze italiane dhe jugore, kohët e fundit i kënaqi tifozët duke nisur një program për akullore. Ju mund të merrni një filxhan me akullore të King për të shkuar, por është gjithashtu kënaqësi të uleni në bar dhe të porosisni një lugë të dyfishtë me sorbet limoni të mbushur me vodka.

6. La Newyorkina

La Newyorkina e specializuar në trajtimet në stilin meksikan, si nieves me akullore me duar të shtypura me dorë, paletas dhe chamoyada, një kryq në mes të një gotë me pije freskuese dhe një sorbet (baza e tyre më e njohur e aromës është mango) e mbushur me lëng kumbullash dhe pluhur kili. Me dy lokacione të përhershme dhe shtatë shfaqje sezonale në Manhattan dhe Brooklyn, nuk është e vështirë të gjesh një nga shijet ftohëse të La Newyorkina.

7. Akullore Malai

Me emrin për një term të Indisë në Veri, përkthehet përafërsisht në “kremin e të korrave” dhe fjalë për fjalë në “qumështin e qumështit”, Akullorja Malai vlen për udhëtimin në Cobble Hill për një lugë. Akullorja — e cila vjen në aromë emocionuese si kopër portokalli, karrem me karamel tamarind dhe kuqe-çokollatë e kuqe actually është në të vërtetë pa vezë dhe e zhurmshme me më pak ajër sesa shumica e akulloreve, duke bërë një produkt përfundimtar të pamasë kremoz.

 

8. Qumështi

Dyqani i famshëm i kremrave me akullore Koreane, MilkCow, tani është i hapur në Chinatown, dhe gotat e tyre të buta të buta shërbejnë praktikisht që ju luten të gërmoni në lugën tuaj. Akullorja — e cila vjen në ube dhe “qumësht natyral” (mendoni fior di latte gelato në krahasim me një vanilje klasike) — është e pasur dhe e butë më vete, por MilkCow është gjithashtu e njohur për toponimet e tyre unike, nga hualli deri te retë e lëpirëse pambuku.

9. Morgenstern

Edhe nëse akoma nuk keni ngrënë akullore nga ‘Morgenstern’, ka shanse që keni parë vrimat e përkryer të rrumbullakëta në Instagram. Megjithëse Departamenti i Shëndetësisë nuk do t’i lejojë ata të shërbejnë akulloren e tyre famëkeqe të arrës së arrës së kokosit, ka ende 88 shije të tjera (kerri bananeje, vezë amerikane, dhe piper të gjatë – mjedër për të përmendur disa) në dy lokacione në Greenwich Village dhe Lower. Ana lindore.

10. Republika e Boozës

I njohur për boozën e tyre të shtrënguar, pararendësi 500-vjeçar Levantine për akulloren e ditëve moderne, Republika e Booza është një vend i papranueshëm këtë verë, falë një seri bashkëpunimesh me disa nga restorantet më të mira të qytetit. Ne po flasim për një boozë gjithçka bagel me Bagels Black Seed, guva-plum sorbet me Win Son, elote booza me Tacocina.

Copyright: FOOD52

https://food52.com/blog/24440-best-ice-cream-nyc

(Për fotot e shkrimit linku)