Ushqimet e stinës së verës

Ushqimet e stinës së verës

Rrepka Rrepka ka një shije të butë dhe të freskët, me teksturë pak krokante.Ndër varietetet më të njohura janë ato të vogla në formë të zgjatur, me lëkurë ngjyrë rozë në të kuqe dhe të brendshme të bardhë. Rrepkat janë të pasura me acid folik dhe kalium, dhe janë një...
Përfitimet shëndetësore të Hudhrës

Përfitimet shëndetësore të Hudhrës

Hudhra është një nga erëzat më të çmuara në kulinari dhe nga bimët më të vjetra të kultivuara në botë.Ajo i përket familjes Liliaceae, ku përfshihen perimet e gjelbra si prasi, qepët e njoma dhe të thata, të cilat dallohen për aromën dhe shijen e tyre të...
6 Kombinime me Fruta për Mëngjes

6 Kombinime me Fruta për Mëngjes

Frutat janë ushqimet perfekte për organizmin. Ato janë të lehta për t’u tretur dhe na furnizojnë me energji.Përfshirja e një varieteti frutash në dietë, krijon mundësinë e përfitimit të një shumëllojshmërie të mineraleve, antioksidantëve dhe...
Si të përgatisni një Menu Pikniku

Si të përgatisni një Menu Pikniku

Përgatisni shumë lehtë këto 5 receta kur të planifikoni piknikun gjatë fundjavës. Sallatë me perime  Përbërësit1/4 lakër1/2 tufë sallatë jeshile100 gr misër i zier2 karrota1 spec i verdhë1/2 avokado1/2 mango1 kastravec6 domate qershi1 limon jeshil70 ml vaj ulliri të...
Përfitimet shëndetësore të Finokut

Përfitimet shëndetësore të Finokut

Finoku, i njohur me emrin latin në botanikë Foeniculum vulgare, është një bimë mjekësore fantastike, me shumë shije dhe vlera. Ai e ka origjinën nga Mesdheu, por sot është ndër perimet më të konsumuara në botë. Nga familja me të njëjtin emër, ai njihet dhe si finoku i...
Dita e Pankekëve

Dita e Pankekëve

5 marsi është një ditë perfekte për të shijuar ëmbëlsira! Pikërisht sot festohen pankekët. Dita e Pankekëve ose “e Marta e Shëndoshë – Mardi Gras”  është dita tradicionale e festës para fillimit të Kreshmës – 40 ditët para Pashkëve, për...
Ushqimet e stinës së pranverës

Ushqimet e stinës së pranverës

Karçofi   Karçofi është një bimë ku të gjitha pjesët e tij, si gjethja, kërcelli dhe rrënja, përdoren për të përgatitur ekstrakte medicinale.    Ai ndihmon në reduktimin e simptomave të urthit dhe efektin “hangover” të alkoolit.   Karçofi përdoret...
Simite Pogaçe

Simite Pogaçe

Një kombinim të cilin do ta adhuronte çdo person që konsumon me tepri produkte plot karbohidrate.E tillë është Simitja Pogaçe – byrek me shumë gjalpë brenda një simiteje.Ky produkt është shumë i preferuar në Shkup, kryeqytetin e Maqedonisë së Veriut. Ai...
Përfitimet shëndetësore të Sojës

Përfitimet shëndetësore të Sojës

Soja është një burim fantastik i proteinave dhe përdoret si alternativë vegjetariane dhe laktoze për shumë ushqime.Me origjinë nga kontinenti aziatik, sot ajo është një nga legumet më të kultivuara në botë.Ashtu si shumë legume të tjera, soja gjendet në disa ngjyra...
9 ushqime që furnizojnë shpejt me energji

9 ushqime që furnizojnë shpejt me energji

Për të përfituar sa më shumë energji në një kohë të shkurtër duhet të zgjedhim ushqimet e duhura.Të quajtura ndryshe super ushqimet, ato përmbajnë proteina, hekur, kalcium, vitaminë C dhe grupin e karbohidrateve komplekse. Veçanërisht përmbajtja e karbohidrateve është...