Dita e Pankekëve

Dita e Pankekëve

5 marsi është një ditë perfekte për të shijuar ëmbëlsira! Pikërisht sot festohen pankekët. Dita e Pankekëve ose “e Marta e Shëndoshë – Mardi Gras”  është dita tradicionale e festës para fillimit të Kreshmës – 40 ditët para Pashkëve, për...
Ushqimet e stinës së pranverës

Ushqimet e stinës së pranverës

Karçofi   Karçofi është një bimë ku të gjitha pjesët e tij, si gjethja, kërcelli dhe rrënja, përdoren për të përgatitur ekstrakte medicinale.    Ai ndihmon në reduktimin e simptomave të urthit dhe efektin “hangover” të alkoolit.   Karçofi përdoret...
Simite Pogaçe

Simite Pogaçe

Një kombinim të cilin do ta adhuronte çdo person që konsumon me tepri produkte plot karbohidrate.E tillë është Simitja Pogaçe – byrek me shumë gjalpë brenda një simiteje.Ky produkt është shumë i preferuar në Shkup, kryeqytetin e Maqedonisë së Veriut. Ai...
Përfitimet shëndetësore të Sojës

Përfitimet shëndetësore të Sojës

Soja është një burim fantastik i proteinave dhe përdoret si alternativë vegjetariane dhe laktoze për shumë ushqime.Me origjinë nga kontinenti aziatik, sot ajo është një nga legumet më të kultivuara në botë.Ashtu si shumë legume të tjera, soja gjendet në disa ngjyra...
9 ushqime që furnizojnë shpejt me energji

9 ushqime që furnizojnë shpejt me energji

Për të përfituar sa më shumë energji në një kohë të shkurtër duhet të zgjedhim ushqimet e duhura.Të quajtura ndryshe super ushqimet, ato përmbajnë proteina, hekur, kalcium, vitaminë C dhe grupin e karbohidrateve komplekse. Veçanërisht përmbajtja e karbohidrateve është...
Përfitimet shëndetësore të Panxharit

Përfitimet shëndetësore të Panxharit

Panxhari një nga perimet më të mira, me sasi të ulëta të yndyrës, plot me vitamina dhe minerale, dhe i mbushur me antioksidantë të fuqishëm.Ashtu si shumë perime moderne, panxhari u kultivua fillimisht nga romakët në shekullin e XIX-të. Ai nisi të marrë vlera...
Briosh me Akullore

Briosh me Akullore

Mëngjesi shijohet kështu në Siçili të Italisë – me briosh me akullore! Ky vakt jo i zakonshëm mund të konsumohet si një sanduiç ose siç konsumojmë një akullore në gotë. Shijet klasike janë me fistik, lajthi, dhe stracciatella, por gjeni gjithashtu varietete si...
Përfitimet shëndetësore të Portokallit

Përfitimet shëndetësore të Portokallit

Portokalli është një nga frutat më të mirë, që shpesh këshillohet të konsumohet gjatë gripit.  Ai është i pasur me vitamina dhe minerale, por sa efektiv është realisht në forcimin e imunitetit të organizmit?Artikulli më poshtë ju sjell shkurtimisht përfitimet dhe...
Menu Perfekte për Shën Valentin

Menu Perfekte për Shën Valentin

Dita e sotme -14 shkurt – ka marrë emrin e shenjtorit Valentin, i cili vdiq në këtë ditë në vitin 270 pas Krishtit, dhe supozohet se është varrosur diku në rrugën Falminian në Romë, Itali.Mbi historinë e tij interesante ekzistojnë disa versione. Ne po ju sjellim...
Historia e Picës Margerita

Historia e Picës Margerita

Pica Margerita është një picë tipike napolitane, e cila shpesh njihet si “flamuri i vërtetë italian”. Receta e saj klasike përmban domate San Marzano, mozzarella, borzilok të freskët, kripë dhe vaj ulliri ekstra të virgjër. Sipas gojëdhënave popullore, në...