Bonbone Mozartkugel

Bonbone Mozartkugel

Sot, në ditëlindjen e 263-të të kompozitorit austriak Wolfgang Amadeus Mozart, ju sjellim një artikull interesant mbi bonbonet Mozartkugel. Ashtu si vetë emri, këto ëmbëlsira shumë të veçanta janë krijuar në homazh të një prej kompozitorëve klasikë më të mirë, i cili...
Cila është historia e vezëve Benedict?

Cila është historia e vezëve Benedict?

A i keni shijuar ndonjëherë vezët e famshme ‘nju-jorkeze’ Benedict? Nëse nuk i keni provuar apo gatuar ndonjëherë, atëherë me siguri keni dëgjuar për to dhe mund t’i njihni përmes faqeve të gatimit. Ato janë aq të famshme saqë gazeta “The New...
Si të Shtoni Përbërës Fantastikë tek Sallata

Si të Shtoni Përbërës Fantastikë tek Sallata

Shpesh, përbërësit kryesorë të sallatës janë gjethet e gjelbra, marulet ose perimet. Të kombinuara me një shumëllojshmëri të mbushjeve, salcave dhe vajrave ato shndërrohen në elementë kryesorë të një diete të ekuilibruar. Ju mund të shtoni pothuajse çdo lloj ushqimi...
Si të Përgatisim Limonadë në Shtëpi

Si të Përgatisim Limonadë në Shtëpi

Përgatitja e Limonadës në shtëpi është shumë e thjeshtë dhe merr më pak se 5 minuta kohë në kuzhinë. Më së shumti do t’u duhet të përzieni përbërësit para se t’i vendosni në shishe dhe bakteret miqësore do të japin efektin e tyre final. Limonada natyrale e...
Torta ruse e Bonapartit

Torta ruse e Bonapartit

Ju ftojmë të lexoni mbi ëmbëlsirën tradicionale ruse që përkujton shijen e ëmbël të vendit pas fitores ndaj perandorit francez Napoleon Bonaparti në dimrin e vitit 1812. Torta e Napoleonit është një pjatë e pranishme në tryezat festive të Vitit të Ri në familjet ruse....
Historia e veçantë e Panettones

Historia e veçantë e Panettones

Për të festuar Krishtlindjen, amerikanët shijojnë byrekun me kungull, anglezët kanë budingun e Krishtlindjeve ose me kumbull, dhe italianët kanë panettone. Nuk ka rëndësi nëse do ta festoni darkën e Krishtlindjes në shtëpi apo në ndonjë restorant në Itali, pasi...
Budingu danez i Krishtlindjes

Budingu danez i Krishtlindjes

Në Danimarkë, tradita e ngrënies së budingut me oriz ose risengrød në pragun e Krishtlindjeve nis me praninë e një elfi djallëzor. Në shumë vende europiane, traditat rreth Krishtlindjes përfshijnë krijesa magjike që janë më pak dashamirëse sesa versioni amerikan i...
Krishtlindje Napolitane me Struffoli

Krishtlindje Napolitane me Struffoli

Nga të shumtat ëmbëlsira dhe gatime që Italia i ka dhuruar botës, kjo ëmbëlsirë napolitane e njohur si Struffoli mban një vend të veçantë në tryezën e pushimeve për familjet italiane. Kjo pjatë erdhi në Napoli nga Greqia, ku dhe emri struffoli vjen nga fjala greke...
4 Receta të Thjeshta Indiane

4 Receta të Thjeshta Indiane

1. “Kaju Aloo” – Patate me Arra Shqeme Përgatitja 5 minuta | Gatimi 40 minuta | Racioni 6 persona Përbërësit1 kg patate të bardha të mëdha (të paqëruara)6 speca djegës jeshil4 copa xhinxheri të freskët2 lugë gjelle vaj vegjetal1 lugë fara mustarde të zezë12 gjethe...