Përfitimet shëndetësore të Spinaqit

Përfitimet shëndetësore të Spinaqit

Spinaqi besohet se e ka origjinën nga Persia dhe në shekullin e XII-të u tregtua në Europë, duke u shndërruar në një nga bimët e gjelbra shumë të mira për shëndetin.Emri i pjatës me të cilën shpesh njihet – Florentine – përdoret për të përshkruar recetat...
Dita Botërore e Nutella

Dita Botërore e Nutella

Sot festohet dita e Nutellës, pasta e çokollatës më të shijshme dhe të preferuar në botë, e prodhuar në vitin 1946 nga Pietro Ferrero. Krijuesi i saj ishte një pastiçier nga Piemonte i Italisë, i cili përgatiti një pastë të ëmbël duke përzier arra, sheqer dhe pak...
Historia e Sallatës Çezar

Historia e Sallatës Çezar

A e dinit se receta e sallatës Çezar e ka zanafillën nga Meksika? Legjendat thonë se pronari i restorantit, italiani Caesar Cardini, krijoi një pjatë sallate në vitin 1924 në Tijuana, Meksikë. Pas Luftës së Parë Botërore dhe largimit nga Milano – Itali, Caesar...
Receta Mëngjesi me shumë Proteina

Receta Mëngjesi me shumë Proteina

Proteinat ndryshe quhen ndryshe “blloqet ndërtuese të jetës”, pasi janë ushqyesit kryesorë që ndërtojnë qelizat tona dhe sigurojnë aminoacidet thelbësore që e mbajnë organizmin të fuqishëm. Nëse nuk ushqehemi sa duhet me ushqime të pasura me proteina, do...
4 Receta Supash Dimërore

4 Receta Supash Dimërore

Në këto ditë të ftohta dimri nuk do të gjeni asgjë më të ngrohtë dhe të shijshme sesa aroma dhe shija e një pjate supë! Ndonëse në web mund të lexoni disa receta supash të chef Renatos, ne ju ftojmë të sfidoni kreativitetin dhe të përgatisni receta fantastike...
Bonbone Mozartkugel

Bonbone Mozartkugel

Sot, në ditëlindjen e 263-të të kompozitorit austriak Wolfgang Amadeus Mozart, ju sjellim një artikull interesant mbi bonbonet Mozartkugel. Ashtu si vetë emri, këto ëmbëlsira shumë të veçanta janë krijuar në homazh të një prej kompozitorëve klasikë më të mirë, i cili...
Cila është historia e vezëve Benedict?

Cila është historia e vezëve Benedict?

A i keni shijuar ndonjëherë vezët e famshme ‘nju-jorkeze’ Benedict? Nëse nuk i keni provuar apo gatuar ndonjëherë, atëherë me siguri keni dëgjuar për to dhe mund t’i njihni përmes faqeve të gatimit. Ato janë aq të famshme saqë gazeta “The New...
Si të Shtoni Përbërës Fantastikë tek Sallata

Si të Shtoni Përbërës Fantastikë tek Sallata

Shpesh, përbërësit kryesorë të sallatës janë gjethet e gjelbra, marulet ose perimet. Të kombinuara me një shumëllojshmëri të mbushjeve, salcave dhe vajrave ato shndërrohen në elementë kryesorë të një diete të ekuilibruar. Ju mund të shtoni pothuajse çdo lloj ushqimi...
Si të Përgatisim Limonadë në Shtëpi

Si të Përgatisim Limonadë në Shtëpi

Përgatitja e Limonadës në shtëpi është shumë e thjeshtë dhe merr më pak se 5 minuta kohë në kuzhinë. Më së shumti do t’u duhet të përzieni përbërësit para se t’i vendosni në shishe dhe bakteret miqësore do të japin efektin e tyre final. Limonada natyrale e...