Bukë

Pica me fruta deti dhe ullinj

Pica me fruta deti është kombinim fantastik mesdhetar, i shijshëm dhe shumë i shëndetshëm. Përmban sasi të ulëta të yndyrnave…

Pica me ton

Nëse ju pëlqen toni, ju duhet të provoni këtë picë, që e kombinon me qepë dhe ullinj të zinj. Përgatisni…

Brusketa me djathë të bardhë

Shija krokante e brusketave kombinohet shumë mirë me djathin e bardhë, domatet qershi dhe sallamin pikant. Recetë e thjeshtë, e…

Pica me Proshutë

Shijoni recetën e picës me proshutë me miqtë dhe familjen. Me kombinimin klasik të proshutës, djathit Gouda, Regato dhe mozzarella,…

Pica Vegjetariane

Pica vegjetariane është një pjatë shumë e shëndetshme, sepse ka shumë pak kolesterol dhe është burim i mirë i fibrës…

Brumë për pica 2

Receta e brumit të picës është e lehtë për t'u përgatitur, me vetëm 5 përbërës! Gatuani picën që dëshironi në…

Brumë për pica

Receta e brumit të picës është e lehtë për t'u përgatitur, me vetëm 6 përbërës! Gatuani picën që dëshironi në…

Panettone

Panettone, buka e ëmbël me origjinë italiane, është prej vitesh simbol i ditëve të Krishtlindjes e Vitit të Ri dhe…

Bukë Kulaç

Gatuani bukën tradicionale e me aromë fantastike të kulaçit! Përbërësi perfekt për përsheshin me mish dhe alternativë e shëndetshme e…

Sandwich pule me bacon dhe rukola

Keni nevojë për një snack energjik gjatë ditëve që jeni në nxitim ose të zënë në punë? Receta e sandwich-it…

Bukë integrale, e zezë

Receta e bukës integrale është shumë e shëndetshme! Përgatitet në shtëpi me përbërës që gjenden lehtë në treg. Është e…