Ëmbëlsirat

Biskota me arra dhe bajame të pjekura

Biskotat me arra dhe bajame të pjekura janë fantastike dhe shumë ushqyese! Ato përmbajnë fibra e karbohidrate, shumë të mira…

Trileçe

Kjo ëmbëlsirë e shijshme që përgatitet përmes tre llojeve të ndryshme të qumështit është e thjeshtë dhe ka një shije…

Salcë çokollate

Salca me çokollatë është shumë e shijshme dhe merr shumë pak kohë gatimi, duke ju shërbyer më mirë se çdo…

Krem limoni

Kremi i limonit është i butë dhe i shijshëm, fantastik për të mbushur ëmbëlsirat ose për t'u shijuar në mëngjes…

Salcë me fruta pylli

Kjo recetë e salcës me fruta pylli është perfekte për të shoqëruar ëmbëlsirat dhe përgatitet lehtë në 30 minuta. Ajo…

30 min