Gatim Tenxhere

Mish qengji me perime

Kjo gjellë mesdhetare e pranverës njihet ndryshe si Navarin ose ragoût në Francë. Ajo përgatitet me mish qengji dhe perime…

Qofte me salcë domateje

Përgatisni një drekë ose darkë të lehtë dhe plot aromë. Shija e mishit kombinohet në mënyrë perfekte me salcën e…

Midhje me kus-kus

Midhjet janë produkte fantastike të detit, sepse janë plot shije dhe shumë të lehta për t'u gatuar. Provoni t'i kombinoni…

Supë kungulli jeshil

Një vakt fantastik vegjetarian! Supa është e pasur në vitaminë K, riboflavinë, vitaminë B6, kalium, mangan, vitaminë C dhe fibra…

Midhje me xhenxhefil

Përgatisni një pjatë plot freski, shije dhe aromë! Midhjet krijojnë një shije fantastike duke u bashkuar me xhenxhefilin, një bimë…

Supë me Kërpudha

Gatuani një supë të lehtë dhe të pasur me vitaminë C. Në më pak se 30 minuta do të përgatisni…

30 min

Mish qengji me pilaf

Shijoni pjatën e pasur dhe të bollshme të mishit të qengjit me pilaf. Përgatisni një vakt të shijshëm dhe me…

Fileto viçi me petë kulaçi

Përgatisni recetën speciale të filetos së viçit me petë kulaçi! Pjatë e bollshme, me shije e aromë fantastike dhe e…

Gjellë me mish viçi & panxhar

Festoni ditët e ftohta të dimrit me pjatën e ngrohtë e me aromë fantastike të gjellës me mish viçi &…

Lepur me perime

Mishi i lepurit me perime është shumë i shijshëm, i shëndetshëm dhe me larmi ngjyrash e aromash. Kjo pjatë është…

Supë me perime

Si të përballoni të ftohtin dhe sëmundjet e stinës? Një supë e ngrohtë me perime është gjithmonë zgjidhja më e…

Sytliaç

Ëmbëlsira e sytliaçit (qumështorizit) është një nga pjatat tradicionale shumë të preferuara në familjet shqiptare. Mësoni si ta përgatisni atë…

Mish me perime

Pjata tradicionale e mishit me perime është një gatim shumë i thjeshtë dhe i shëndetshëm, të cilin mund ta përgatisni…

Tavë dheu

Receta e tavës së dheut është një nga gatimet më të veçanta të traditës shqiptare! Një gjellë e shijshme dhe…

Pulë me qull

Receta e mishit të pulës me qull është një recetë e veçantë shqiptare, e cila përgatitet në cdo kohë dhe…

Hummus Libanez

Hummus libanez i përgatitur në shtëpi është shumë i lehtë për t'u bërë, i shijshëm, i shëndetshëm dhe kërkon vetëm…

Kofsha pule confit

Krijoni një pjatë të re, që do të kthehet në të preferuarën tuaj, përmes recetës së kofshave të pulës confit.…