Healthy

Rizoto me perime

Receta healthy e rizotos me perime krijon një darkë të shijshme dhe përgatitet lehtë në 30 minuta. E pasur në…

Mish qengji me perime

Kjo gjellë mesdhetare e pranverës njihet ndryshe si Navarin ose ragoût në Francë. Ajo përgatitet me mish qengji dhe perime…

Midhje me kus-kus

Midhjet janë produkte fantastike të detit, sepse janë plot shije dhe shumë të lehta për t'u gatuar. Provoni t'i kombinoni…

Supë me perime dhe makarona

Përgatisni një supë të ngrohtë dhe të shijshme, që kombinon makaronat me perimet. Recetë e thjeshtë, që ju ndihmon të…

Supë me brokoli

Në këtë recetë të lehtë të supës me brokoli, kombinoni bashkë qepë, hudhra, limon dhe borzilok të freskët. Përgatisni një…

Supë kungulli jeshil

Një vakt fantastik vegjetarian! Supa është e pasur në vitaminë K, riboflavinë, vitaminë B6, kalium, mangan, vitaminë C dhe fibra…

Supë me patate

Kjo recetë e supës me patate është shumë e mirë! Është e shpejtë dhe e lehtë për t'u bërë. Supa…

Supë me domate

Kjo supë e lehtë kremoze me domate është e freskët dhe shumë e shijshme. Një opsion fantastik për veganët dhe…

Tartar me Salmon

Kjo pjatë me ngjyra të bukura është e freskët dhe shumë e shijshme! Ajo shërbehet si pjatë e parë, por…

Midhje me xhenxhefil

Përgatisni një pjatë plot freski, shije dhe aromë! Midhjet krijojnë një shije fantastike duke u bashkuar me xhenxhefilin, një bimë…

Supë me Kërpudha

Gatuani një supë të lehtë dhe të pasur me vitaminë C. Në më pak se 30 minuta do të përgatisni…

30 min

Pica Vegjetariane

Pica vegjetariane është një pjatë shumë e shëndetshme, sepse ka shumë pak kolesterol dhe është burim i mirë i fibrës…

Supë me spinaq

Supa e spinaqit ofron shumë përfitime shëndetësore. Spinaqi konsiderohet si ushqimi më i shëndetshëm në botë, pasi përmban hekur, kalcium…

Supë kungulli

Supa e lehtë e kungullit të dimrit është e trashë dhe e butë, plot me shije dhe e përkryer për…

Garniturë me perime

Shijoni një pjatë me përbërës të shijshëm dhe të shëndetshëm, perfekt për të shoqëruar mishin apo peshkun që po përgatisni…

Patate furre

Gatuani pjatën perfekte për pothuajse çdo vakt. Super e shijshme dhe e lehtë për t'u përgatitur! Patatet qëndrojnë të buta…

Reçel fiku

Ky reçel i ëmbël i fikut është shumë i lehtë për t'u bërë në shtëpi! Me shijen e tij unike,…

Reçel qershie

Me vetëm tre përbërës të thjeshtë dhe pak kohë, mund të përgatisni një kavanoz të shijshëm të reçelit të qershisë.…

1 2 3