Healthy

Reçel limoni

Përgatisni një reçel fantastik me limona aromatik! Për një shije freskuese, që bashkon të ëmblën me të thartën. Lexoni hapat…

Ravioli me spinaq

Përgatisni këto ravioli shumë të thjeshtë dhe të shijshëm në më pak se 30 minuta. Mbushur me djathë, spinaq dhe…

Sallatë me dardhë dhe pulë

Shoqëroni pjatat tuaja me këtë sallatë ushqyese me dardhë dhe pulë! E pasur me proteina, vitaminë B6 dhe përmban sasi…

Sallatë me ton

Ndonëse është një recetë shumë e lehtë për t'u përgatitur, sallata me ton mund të bëhet pjesë e tryezës tuaj…

Supë me perime

Si të përballoni të ftohtin dhe sëmundjet e stinës? Një supë e ngrohtë me perime është gjithmonë zgjidhja më e…

Salcë Avokado

Nga recetat e salcave, salca me avokado është nga më të pasurat në vlera ushqyese, e lehtë dhe e shijshme!…

4

Strudel me ricotta dhe spinaq

Ky strudel me spinaq dhe ricotta të freskët është shumë i lehtë për t'u përgatitur dhe përmban nën 200 kalori…

2

Sallatë me portokaj

Sallata me portokaj shton ngjyrat në vaktet e përditshme, duke u përgatitur shumë lehtë dhe duke iu shtuar menusë si…

Sallatë ruse

Receta e sallatës ruse është një nga pjatat e preferuara në tryezat shqiptare, sidomos në rastet e gëzimeve familjare apo…

Speca të pjekur të mbushur me gjizë

Specat e pjekur të mbushur me gjizë janë një alternativë shumë e mirë jo vetëm për vegjetarianët, por për këdo…

Omëletë

Lexoni hapat se si të përgatisni recetën klasike të omëletës, por me disa përbërës shtesë dhe shumë të shëndetshëm. Ajo…

Sallatë me panxhar

Sallata me panxhar është një alternativë e shijshme që sjell ëmbëlsi dhe aromë të mirë falë përbërësve. E thjeshtë në…

Sallatë me rrepa

Sallata me rrepa është shumë e shijshme dhe e thjeshtë për t'u përgatitur. Ajo shërben si një alternativë fantastike për…

Tavë me speca të mbushur

Receta e specave të mbushur me oriz është një nga recetat më të dashura dhe preferuara për shqiptarët! Kjo tavë…

2

Vezë të rrahura me salmon të tymosur

Receta e vezëve të rrahura me salmon të tymosur është një alternativë fantastike dhe ushqyese me proteina për vaktin e…

Sandwich i hapur me vezë rose

Provoni të gatuani sipas hapave të Chefit recetën e sandwich-it të hapur me vezë rose. Ky ushqim fantastik do t'ju…

Perime në zgarë

Nëse dëshironi të gatuani një pjatë shumë të shpejtë dhe të shëndetshme atëherë provoni recetën e perimeve të freskëta të…

Çaj i ftohtë aromatik

Freskohuni gjatë pranverës dhe verës me çajin e ftohtë aromatik, që përgatitet shumë lehtë në shtëpi. Shije e lehtë dhe…

Burger vegan me panxhar

Receta e burgerave vegan me panxhar krijon një shije të ëmbël, që do t'ju bëjë të zëvëndësoni burgerat tradicionalë. Ky…

Hummus Libanez

Hummus libanez i përgatitur në shtëpi është shumë i lehtë për t'u bërë, i shijshëm, i shëndetshëm dhe kërkon vetëm…