Healthy

Spageti me midhje

Receta e spagetit me midhje kombinon shijen e kripur të midhjeve dhe të erëzave të borzilokut e majdanozit. Pjata është…

4

Bucatini me mish të grirë

Bucatini me mish të grirë është një pjatë e gatuar në zjarr të ngadaltë me bazë mishi dhe me salcë…

4

Bukë integrale, e zezë

Receta e bukës integrale është shumë e shëndetshme! Përgatitet në shtëpi me përbërës që gjenden lehtë në treg. Është e…

Krem limoni

Kremi i limonit është i butë dhe i shijshëm, fantastik për të mbushur ëmbëlsirat ose për t'u shijuar në mëngjes…

Reçel ananasi

Reçeli i ananasit është një bazë shumë e mirë salce, që kombinon shije të ëmbla dhe të tharta. Ai shërben…

Salcë molle dhe bananeje

Mollët dhe bananet kombinojnë njëra-tjetrën në mënyrë të përkryer dhe janë një mënyrë fantastike për t'i prezantuar fëmijëve të vegjël…

Salcë me fruta pylli

Kjo recetë e salcës me fruta pylli është perfekte për të shoqëruar ëmbëlsirat dhe përgatitet lehtë në 30 minuta. Ajo…

30 min

Lakra të egra të ziera

Sallata njihet për vetitë fantastike të lakrës së egër, e cila është shumë e mirë për shëndetin e zemrës, duke…