Kek

Kek

Kek me mollë dhe rrush të thatë

Shoqëroni kafen e mëngjesit apo çajin e pasdites me kekun e mbushur me mollë dhe rrush të thatë. Ai përmban…

Kek

Tartë çokollate

Nëse dëshironi të ëmbëlsoni darkën e Krishtlindjeve apo Vitit të Ri, kjo tartë me çokollatë nuk do t'ju zhgënjejë! Tarta…

Kek

Tartë djathi me luleshtrydhe (cheesecake)

Cheesecake është një ëmbëlsirë e përbërë nga një ose më shumë shtresa, ku shtresa kryesore përbëhet nga një përzierje e…

Kek

Lajthi të karamelizuara

Lajthitë e karamelizuara përdoren si dekor i ëmbëlsirave që shërbejmë. Mund t'i shtojmë në akullore, tartë, kek, mus çokollate, krem…

Kekë në kupa (cupcakes)

Gatuani ëmbëlsirat e shijshme dhe të buta, që vinë në formën e kupave. Receta më e hershme e tyre -…

Kek me kakao

Krijoni një atmosferë të ngrohtë për familjen e të dashurit tuaj duke përgatitur këtë recetë të kekut! Fantastik për fëmijët…

Kek Pandispanjë

Gatuani shumë lehtë në shtëpi recetën klasike të kekut pandispanjë, i quajtur ndryshe keku Gjenovez apo Pâte Génoise. I përgatitur…