Mish

Mish qengji me perime

Kjo gjellë mesdhetare e pranverës njihet ndryshe si Navarin ose ragoût në Francë. Ajo përgatitet me mish qengji dhe perime…

Qofte me salcë domateje

Përgatisni një drekë ose darkë të lehtë dhe plot aromë. Shija e mishit kombinohet në mënyrë perfekte me salcën e…

Tagliatelle me fileto pule, domate të thara dhe borzilok

Një drekë ose darkë fantastike, me sasi të ulët yndyrnash dhe burim i shijshëm i vitaminës C. E thjeshtë për…

30 min 4

Fileto pule me salcë të ëmbël & të thartë

Gatuani një pjatë të bollshme me fileto pule dhe perime, duke kombinuar përbërës të ëmbël dhe të thartë për një…

Mish qengji me pilaf

Shijoni pjatën e pasur dhe të bollshme të mishit të qengjit me pilaf. Përgatisni një vakt të shijshëm dhe me…

Nudëlls me fileto pule & karkaleca

Përgatisni makaronat speciale noodles duke kombinuar karkalecat me mishin e pulës, një version që përmban shumëllojshmëri të proteinave dhe perimeve.…

Qafë gici në furrë

Kjo recetë e mishit të gicit në furrë, gatuar me verë të kuqe dhe shoqëruar me perime, është një pjatë…

Kec i pjekur me patate & patëllxhanë

Aroma dhe shija e mishit të kecit, shoqëruar me patate dhe patëllxhanë, krijon kombinim fantastik. Pas gatimit në tavë, mishi…

Patë e pjekur me mjaltë & portokall

Mishi i pjekur i patës është një traditë e Krishtlindjes në disa vende të botës, por nuk është një lloj…

Fileto viçi me petë kulaçi

Përgatisni recetën speciale të filetos së viçit me petë kulaçi! Pjatë e bollshme, me shije e aromë fantastike dhe e…

Gjellë me mish viçi & panxhar

Festoni ditët e ftohta të dimrit me pjatën e ngrohtë e me aromë fantastike të gjellës me mish viçi &…

Lepur me perime

Mishi i lepurit me perime është shumë i shijshëm, i shëndetshëm dhe me larmi ngjyrash e aromash. Kjo pjatë është…

Rizoto me fileto viçi

Provoni të gatuani rizoton me fileto viçi sipas recetës së chefit! Kjo pjatë përmban nivel të ulët të sheqernave dhe…

Rosto viçi me perime

Shijoni recetën e rostos së viçit mbushur me perime, pançetë (bacon) dhe djathë kaçkavall! Kjo pjatë fantastike është e pasur…

Sandwich pule me bacon dhe rukola

Keni nevojë për një snack energjik gjatë ditëve që jeni në nxitim ose të zënë në punë? Receta e sandwich-it…

Pulë me kerri

Provoni shumë lehtë recetat indiane, si kjo me përbërësin tipik, salcën kerri! Mishi i pulës merr një shije të plotë…

Fajitas Meksikane

Kjo recetë e shijshme është padyshim një alternativë fantastike për vaktet gjatë javës. Përgatitur me qepë, speca shumëngjyrësh, piper dhe…

Pulë me perime

Tava e pulës me perime është një nga recetat më të lehta për t'u përgatitur dhe krijon një vakt perfekt,…

Lazanjë me kimë

Provoni recetën e lazanjës me kimë, një pjatë e ngrohtë dhe e veçantë në shijen që ofron, duke u përgatitur…

Mish me perime

Pjata tradicionale e mishit me perime është një gatim shumë i thjeshtë dhe i shëndetshëm, të cilin mund ta përgatisni…