Mish

Tavë dheu

Receta e tavës së dheut është një nga gatimet më të veçanta të traditës shqiptare! Një gjellë e shijshme dhe…

Mëlçi me qepë të njoma

Një mënyrë për t'i dhënë shije dhe llojshmëri tavolinës suaj është përmes kësaj pjate me mëlçi viçi dhe qepë të…

Pulë me qull

Receta e mishit të pulës me qull është një recetë e veçantë shqiptare, e cila përgatitet në cdo kohë dhe…

Shishqebap me perime dhe fileto pule e gici

Mishi i pulës dhe gicit në shishqebap me perime është një pjatë fantastike, e lehtë dhe me ngjyra, që gatuhet…

Bërxollë meksikane gici ose viçi

Për një shije fantastike të mishit të gicit ose viçit, receta e bërxollave meksikane është një mënyrë e mirë për…

Fileto pule e mbushur me mozzarella dhe domate të thara

Receta bashkon shijen e freskët të domateve dhe borzilokut me djathin e shkrirë të mozzarellës brenda filetove të pulës, duke…

Mish gjeldeti i mbushur

E përshtatshme për t'u shijuar gjatë festave të fundvitit, receta e gjeldetit të mbushur është një pjatë tradicionale, që sjell…

6

Bucatini me mish të grirë

Bucatini me mish të grirë është një pjatë e gatuar në zjarr të ngadaltë me bazë mishi dhe me salcë…

4

Kofsha pule confit

Krijoni një pjatë të re, që do të kthehet në të preferuarën tuaj, përmes recetës së kofshave të pulës confit.…