Për fëmijët

Rizoto me perime

Receta healthy e rizotos me perime krijon një darkë të shijshme dhe përgatitet lehtë në 30 minuta. E pasur në…

Brumë për krepa

Ushqimi i famshëm francez është i pasur me fibra dhe proteina. Të butë e të shijshëm, krepat janë një opsion…

Qofte me salcë domateje

Përgatisni një drekë ose darkë të lehtë dhe plot aromë. Shija e mishit kombinohet në mënyrë perfekte me salcën e…

Supë kungulli jeshil

Një vakt fantastik vegjetarian! Supa është e pasur në vitaminë K, riboflavinë, vitaminë B6, kalium, mangan, vitaminë C dhe fibra…

Pica Vegjetariane

Pica vegjetariane është një pjatë shumë e shëndetshme, sepse ka shumë pak kolesterol dhe është burim i mirë i fibrës…

Brumë për pica 2

Receta e brumit të picës është e lehtë për t'u përgatitur, me vetëm 5 përbërës! Gatuani picën që dëshironi në…

Supë me spinaq

Supa e spinaqit ofron shumë përfitime shëndetësore. Spinaqi konsiderohet si ushqimi më i shëndetshëm në botë, pasi përmban hekur, kalcium…

Supë kungulli

Supa e lehtë e kungullit të dimrit është e trashë dhe e butë, plot me shije dhe e përkryer për…

Panettone

Panettone, buka e ëmbël me origjinë italiane, është prej vitesh simbol i ditëve të Krishtlindjes e Vitit të Ri dhe…

Topa të vegjël çokollate (truffles)

Truffles janë konfeksione me çokollatë dhe përgatiten nga ganache, një përzierje e çokollatës së shkrirë me krem të ngrohur, i…

Kekë në kupa (cupcakes)

Gatuani ëmbëlsirat e shijshme dhe të buta, që vinë në formën e kupave. Receta më e hershme e tyre -…

Pankekë

Kjo është receta perfekte e pankekëve! Ata janë të lehtë gjatë konsumit dhe kërkojnë përbërës të thjeshtë, që ju me…

15 min

Biskota sable

Biskotat sable e kanë origjinën nga Sable-sur-Sarthe, në Francën veri-lindore dhe receta e tyre është 300 vjeçare. Fjala 'sable' është…

Biskota

Shijoni biskota të bëra në shtëpi duke ndjekur hapat e recetës së Chefit. Receta më e mirë e biskotave që…

Rizoto me fruta deti

Pjata e rizotos me fruta deti jo vetëm që ka shumë shije, por dhe shumë vlera ushqyese! Receta përmban sasi…

Gurabije

Biskotat Gurabije janë shumë të preferuara nga shqiptarët. Të vogla dhe të shijshme, ato mund të përgatiten lehtë në shtëpi…

Supë me perime

Si të përballoni të ftohtin dhe sëmundjet e stinës? Një supë e ngrohtë me perime është gjithmonë zgjidhja më e…

Kek me kakao

Krijoni një atmosferë të ngrohtë për familjen e të dashurit tuaj duke përgatitur këtë recetë të kekut! Fantastik për fëmijët…

Kek Pandispanjë

Gatuani shumë lehtë në shtëpi recetën klasike të kekut pandispanjë, i quajtur ndryshe keku Gjenovez apo Pâte Génoise. I përgatitur…

Sandwich pule me bacon dhe rukola

Keni nevojë për një snack energjik gjatë ditëve që jeni në nxitim ose të zënë në punë? Receta e sandwich-it…

1 2 3