Peshk

Midhje me kus-kus

Midhjet janë produkte fantastike të detit, sepse janë plot shije dhe shumë të lehta për t'u gatuar. Provoni t'i kombinoni…

Pica me fruta deti dhe ullinj

Pica me fruta deti është kombinim fantastik mesdhetar, i shijshëm dhe shumë i shëndetshëm. Përmban sasi të ulëta të yndyrnave…

Pica me ton

Nëse ju pëlqen toni, ju duhet të provoni këtë picë, që e kombinon me qepë dhe ullinj të zinj. Përgatisni…

Pappardelle me salmon

Pastat pappardelle janë fantastike kur shijohen me fileto salmoni dhe brokoli. Një vakt i pasur në vlera ushqyese, si proteina…

4

Tartar me Salmon

Kjo pjatë me ngjyra të bukura është e freskët dhe shumë e shijshme! Ajo shërbehet si pjatë e parë, por…

Sardele të marinuara

Shijoni recetën e sardeleve të freskëta dhe shumë të ushqyeshme! Ato ju pasurojnë me proteina, omega 3, vitaminë D dhe…

Midhje me xhenxhefil

Përgatisni një pjatë plot freski, shije dhe aromë! Midhjet krijojnë një shije fantastike duke u bashkuar me xhenxhefilin, një bimë…

Nudëlls me fileto pule & karkaleca

Përgatisni makaronat speciale noodles duke kombinuar karkalecat me mishin e pulës, një version që përmban shumëllojshmëri të proteinave dhe perimeve.…

Linguine me fruta deti

Përgatisni një pjatë të shijshme me aromën e frutave të detit në më pak se 20 minuta. E pasur në…

4

Rizoto me fruta deti

Pjata e rizotos me fruta deti jo vetëm që ka shumë shije, por dhe shumë vlera ushqyese! Receta përmban sasi…

Sallatë me ton

Ndonëse është një recetë shumë e lehtë për t'u përgatitur, sallata me ton mund të bëhet pjesë e tryezës tuaj…

Salmon me spinaq dhe salcë kosi

Kombinoni salmonin me spinaq dhe salcë kosi për një shije fantastike në një pjatë të vetme! E pasur me proteina…

Salmon me pure patatesh

Përgatisni shumë lehtë peshkun salmon të shoqëruar me pure patatesh duke ndjekur hapat e recetës. Një pjatë me vlera ushqyese…

Fileto levreku me shparguj

Peshku i shijshëm i levrekut përbën një vakt fantastik! Gatuar me shparguj dhe limonë, dhe i shërbyer me perime krokante…

Gjuhëz e pjekur me letër furre

Gatuani këtë pjatë të ushqyeshme me peshkun e shijshëm të gjuhëzës, shoqëruar me limonë, domate dhe erëza. Perfekt për vaktet…

Makarona me domate dhe karkaleca

Receta klasike italiane e makaronave me domate, karkaleca dhe erëza të freskëta do të shndërrohet në një nga gatimet tuaja…

Vezë të rrahura me salmon të tymosur

Receta e vezëve të rrahura me salmon të tymosur është një alternativë fantastike dhe ushqyese me proteina për vaktin e…