Receta të shpejta

Brumë për krepa

Ushqimi i famshëm francez është i pasur me fibra dhe proteina. Të butë e të shijshëm, krepat janë një opsion…

Qofte me salcë domateje

Përgatisni një drekë ose darkë të lehtë dhe plot aromë. Shija e mishit kombinohet në mënyrë perfekte me salcën e…

Salcë Karbonara

Një shoqëruese shumë e shijshme dhe burim i pasur i proteinave. Makaronat me salcë karbonara përbëjnë një pjatë të thjeshtë…

Supë me perime dhe makarona

Përgatisni një supë të ngrohtë dhe të shijshme, që kombinon makaronat me perimet. Recetë e thjeshtë, që ju ndihmon të…

Supë me brokoli

Në këtë recetë të lehtë të supës me brokoli, kombinoni bashkë qepë, hudhra, limon dhe borzilok të freskët. Përgatisni një…

Supë kungulli jeshil

Një vakt fantastik vegjetarian! Supa është e pasur në vitaminë K, riboflavinë, vitaminë B6, kalium, mangan, vitaminë C dhe fibra…

Supë me patate

Kjo recetë e supës me patate është shumë e mirë! Është e shpejtë dhe e lehtë për t'u bërë. Supa…

Supë me domate

Kjo supë e lehtë kremoze me domate është e freskët dhe shumë e shijshme. Një opsion fantastik për veganët dhe…

Brusketa me djathë të bardhë

Shija krokante e brusketave kombinohet shumë mirë me djathin e bardhë, domatet qershi dhe sallamin pikant. Recetë e thjeshtë, e…

Tartar me Salmon

Kjo pjatë me ngjyra të bukura është e freskët dhe shumë e shijshme! Ajo shërbehet si pjatë e parë, por…

Supë me spinaq

Supa e spinaqit ofron shumë përfitime shëndetësore. Spinaqi konsiderohet si ushqimi më i shëndetshëm në botë, pasi përmban hekur, kalcium…

Supë kungulli

Supa e lehtë e kungullit të dimrit është e trashë dhe e butë, plot me shije dhe e përkryer për…

Garniturë me perime

Shijoni një pjatë me përbërës të shijshëm dhe të shëndetshëm, perfekt për të shoqëruar mishin apo peshkun që po përgatisni…

Patate furre

Gatuani pjatën perfekte për pothuajse çdo vakt. Super e shijshme dhe e lehtë për t'u përgatitur! Patatet qëndrojnë të buta…

Linguine me fruta deti

Përgatisni një pjatë të shijshme me aromën e frutave të detit në më pak se 20 minuta. E pasur në…

4

Sallatë me dardhë dhe pulë

Shoqëroni pjatat tuaja me këtë sallatë ushqyese me dardhë dhe pulë! E pasur me proteina, vitaminë B6 dhe përmban sasi…

Sallatë me ton

Ndonëse është një recetë shumë e lehtë për t'u përgatitur, sallata me ton mund të bëhet pjesë e tryezës tuaj…

Fileto levreku me shparguj

Peshku i shijshëm i levrekut përbën një vakt fantastik! Gatuar me shparguj dhe limonë, dhe i shërbyer me perime krokante…

1 2 3