Receta të shpejta

Krep me Çokollatë

Mëngjesi apo pasditja bëhet më e bukur duke përgatitur një krep me çokollatë! Lexoni hapat dhe gatuani shumë lehtë e…

4

Strudel me ricotta dhe spinaq

Ky strudel me spinaq dhe ricotta të freskët është shumë i lehtë për t'u përgatitur dhe përmban nën 200 kalori…

2

Fajitas Meksikane

Kjo recetë e shijshme është padyshim një alternativë fantastike për vaktet gjatë javës. Përgatitur me qepë, speca shumëngjyrësh, piper dhe…

Pulë me perime

Tava e pulës me perime është një nga recetat më të lehta për t'u përgatitur dhe krijon një vakt perfekt,…

Sallatë me portokaj

Sallata me portokaj shton ngjyrat në vaktet e përditshme, duke u përgatitur shumë lehtë dhe duke iu shtuar menusë si…

Sallatë ruse

Receta e sallatës ruse është një nga pjatat e preferuara në tryezat shqiptare, sidomos në rastet e gëzimeve familjare apo…

Sytliaç

Ëmbëlsira e sytliaçit (qumështorizit) është një nga pjatat tradicionale shumë të preferuara në familjet shqiptare. Mësoni si ta përgatisni atë…

Speca të pjekur të mbushur me gjizë

Specat e pjekur të mbushur me gjizë janë një alternativë shumë e mirë jo vetëm për vegjetarianët, por për këdo…

Makarona me domate dhe karkaleca

Receta klasike italiane e makaronave me domate, karkaleca dhe erëza të freskëta do të shndërrohet në një nga gatimet tuaja…

Vezë të rrahura me salmon të tymosur

Receta e vezëve të rrahura me salmon të tymosur është një alternativë fantastike dhe ushqyese me proteina për vaktin e…

Sandwich i hapur me vezë rose

Provoni të gatuani sipas hapave të Chefit recetën e sandwich-it të hapur me vezë rose. Ky ushqim fantastik do t'ju…

Shishqebap me perime dhe fileto pule e gici

Mishi i pulës dhe gicit në shishqebap me perime është një pjatë fantastike, e lehtë dhe me ngjyra, që gatuhet…

Perime në zgarë

Nëse dëshironi të gatuani një pjatë shumë të shpejtë dhe të shëndetshme atëherë provoni recetën e perimeve të freskëta të…

Çaj i ftohtë aromatik

Freskohuni gjatë pranverës dhe verës me çajin e ftohtë aromatik, që përgatitet shumë lehtë në shtëpi. Shije e lehtë dhe…

Burger vegan me panxhar

Receta e burgerave vegan me panxhar krijon një shije të ëmbël, që do t'ju bëjë të zëvëndësoni burgerat tradicionalë. Ky…

Fileto pule e mbushur me mozzarella dhe domate të thara

Receta bashkon shijen e freskët të domateve dhe borzilokut me djathin e shkrirë të mozzarellës brenda filetove të pulës, duke…

Bucatini me mish të grirë

Bucatini me mish të grirë është një pjatë e gatuar në zjarr të ngadaltë me bazë mishi dhe me salcë…

4

Krem limoni

Kremi i limonit është i butë dhe i shijshëm, fantastik për të mbushur ëmbëlsirat ose për t'u shijuar në mëngjes…

Salcë Lemongrass

Salca Lemongrass është një recetë e shpejtë, e lehtë dhe e shëndetshme për të shoqëruar vaktet kryesore, duke i shtuar…