Receta të shpejta

Supë me perime

Si të përballoni të ftohtin dhe sëmundjet e stinës? Një supë e ngrohtë me perime është gjithmonë zgjidhja më e…

Sandwich pule me bacon dhe rukola

Keni nevojë për një snack energjik gjatë ditëve që jeni në nxitim ose të zënë në punë? Receta e sandwich-it…

Krep me Çokollatë

Mëngjesi apo pasditja bëhet më e bukur duke përgatitur një krep me çokollatë! Lexoni hapat dhe gatuani shumë lehtë e…

4

Strudel me ricotta dhe spinaq

Ky strudel me spinaq dhe ricotta të freskët është shumë i lehtë për t'u përgatitur dhe përmban nën 200 kalori…

2

Fajitas Meksikane

Kjo recetë e shijshme është padyshim një alternativë fantastike për vaktet gjatë javës. Përgatitur me qepë, speca shumëngjyrësh, piper dhe…

Pulë me perime

Tava e pulës me perime është një nga recetat më të lehta për t'u përgatitur dhe krijon një vakt perfekt,…

Sallatë me portokaj

Sallata me portokaj shton ngjyrat në vaktet e përditshme, duke u përgatitur shumë lehtë dhe duke iu shtuar menusë si…

Sallatë ruse

Receta e sallatës ruse është një nga pjatat e preferuara në tryezat shqiptare, sidomos në rastet e gëzimeve familjare apo…

Sytliaç

Ëmbëlsira e sytliaçit (qumështorizit) është një nga pjatat tradicionale shumë të preferuara në familjet shqiptare. Mësoni si ta përgatisni atë…

Speca të pjekur të mbushur me gjizë

Specat e pjekur të mbushur me gjizë janë një alternativë shumë e mirë jo vetëm për vegjetarianët, por për këdo…

Makarona me domate dhe karkaleca

Receta klasike italiane e makaronave me domate, karkaleca dhe erëza të freskëta do të shndërrohet në një nga gatimet tuaja…

Vezë të rrahura me salmon të tymosur

Receta e vezëve të rrahura me salmon të tymosur është një alternativë fantastike dhe ushqyese me proteina për vaktin e…

Sandwich i hapur me vezë rose

Provoni të gatuani sipas hapave të Chefit recetën e sandwich-it të hapur me vezë rose. Ky ushqim fantastik do t'ju…

Shishqebap me perime dhe fileto pule e gici

Mishi i pulës dhe gicit në shishqebap me perime është një pjatë fantastike, e lehtë dhe me ngjyra, që gatuhet…

Perime në zgarë

Nëse dëshironi të gatuani një pjatë shumë të shpejtë dhe të shëndetshme atëherë provoni recetën e perimeve të freskëta të…

Çaj i ftohtë aromatik

Freskohuni gjatë pranverës dhe verës me çajin e ftohtë aromatik, që përgatitet shumë lehtë në shtëpi. Shije e lehtë dhe…

Burger vegan me panxhar

Receta e burgerave vegan me panxhar krijon një shije të ëmbël, që do t'ju bëjë të zëvëndësoni burgerat tradicionalë. Ky…

Fileto pule e mbushur me mozzarella dhe domate të thara

Receta bashkon shijen e freskët të domateve dhe borzilokut me djathin e shkrirë të mozzarellës brenda filetove të pulës, duke…

Bucatini me mish të grirë

Bucatini me mish të grirë është një pjatë e gatuar në zjarr të ngadaltë me bazë mishi dhe me salcë…

4

Krem limoni

Kremi i limonit është i butë dhe i shijshëm, fantastik për të mbushur ëmbëlsirat ose për t'u shijuar në mëngjes…