Receta Tradicionale

Mish qengji me perime

Kjo gjellë mesdhetare e pranverës njihet ndryshe si Navarin ose ragoût në Francë. Ajo përgatitet me mish qengji dhe perime…

Mish qengji me pilaf

Shijoni pjatën e pasur dhe të bollshme të mishit të qengjit me pilaf. Përgatisni një vakt të shijshëm dhe me…

Reçel fiku

Ky reçel i ëmbël i fikut është shumë i lehtë për t'u bërë në shtëpi! Me shijen e tij unike,…

Reçel qershie

Me vetëm tre përbërës të thjeshtë dhe pak kohë, mund të përgatisni një kavanoz të shijshëm të reçelit të qershisë.…

Reçel limoni

Përgatisni një reçel fantastik me limona aromatik! Për një shije freskuese, që bashkon të ëmblën me të thartën. Lexoni hapat…

Bukë Kulaç

Gatuani bukën tradicionale e me aromë fantastike të kulaçit! Përbërësi perfekt për përsheshin me mish dhe alternativë e shëndetshme e…

Gurabije

Biskotat Gurabije janë shumë të preferuara nga shqiptarët. Të vogla dhe të shijshme, ato mund të përgatiten lehtë në shtëpi…

Sytliaç

Ëmbëlsira e sytliaçit (qumështorizit) është një nga pjatat tradicionale shumë të preferuara në familjet shqiptare. Mësoni si ta përgatisni atë…

Speca të pjekur të mbushur me gjizë

Specat e pjekur të mbushur me gjizë janë një alternativë shumë e mirë jo vetëm për vegjetarianët, por për këdo…

Tavë dheu

Receta e tavës së dheut është një nga gatimet më të veçanta të traditës shqiptare! Një gjellë e shijshme dhe…

Mëlçi me qepë të njoma

Një mënyrë për t'i dhënë shije dhe llojshmëri tavolinës suaj është përmes kësaj pjate me mëlçi viçi dhe qepë të…

Pulë me qull

Receta e mishit të pulës me qull është një recetë e veçantë shqiptare, e cila përgatitet në cdo kohë dhe…

Tavë me speca të mbushur

Receta e specave të mbushur me oriz është një nga recetat më të dashura dhe preferuara për shqiptarët! Kjo tavë…

2

Trileçe

Kjo ëmbëlsirë e shijshme që përgatitet përmes tre llojeve të ndryshme të qumështit është e thjeshtë dhe ka një shije…