Salca

Salcë Karbonara

Një shoqëruese shumë e shijshme dhe burim i pasur i proteinave. Makaronat me salcë karbonara përbëjnë një pjatë të thjeshtë…

Salcë Avokado

Nga recetat e salcave, salca me avokado është nga më të pasurat në vlera ushqyese, e lehtë dhe e shijshme!…

4

Hummus Libanez

Hummus libanez i përgatitur në shtëpi është shumë i lehtë për t'u bërë, i shijshëm, i shëndetshëm dhe kërkon vetëm…

Salcë çokollate

Salca me çokollatë është shumë e shijshme dhe merr shumë pak kohë gatimi, duke ju shërbyer më mirë se çdo…

Krem limoni

Kremi i limonit është i butë dhe i shijshëm, fantastik për të mbushur ëmbëlsirat ose për t'u shijuar në mëngjes…

Salcë Lemongrass

Salca Lemongrass është një recetë e shpejtë, e lehtë dhe e shëndetshme për të shoqëruar vaktet kryesore, duke i shtuar…

Salcë molle dhe bananeje

Mollët dhe bananet kombinojnë njëra-tjetrën në mënyrë të përkryer dhe janë një mënyrë fantastike për t'i prezantuar fëmijëve të vegjël…

Salcë me fruta pylli

Kjo recetë e salcës me fruta pylli është perfekte për të shoqëruar ëmbëlsirat dhe përgatitet lehtë në 30 minuta. Ajo…

30 min