Sallata

Sallatë me patate

Shoqëroni vaktet tuaja me këtë sallatë të shijshme dhe të shëndetshme, e cila është e pasur me vitaminë C -…

Sallatë me domate qershi

Përgatisni këtë sallatë plot freski, kombinuar me shijet e Mesdheut. E shpejtë dhe shumë e shëndetshme, me vlera ushqyese në…

15 min

Sallatë me dardhë dhe pulë

Shoqëroni pjatat tuaja me këtë sallatë ushqyese me dardhë dhe pulë! E pasur me proteina, vitaminë B6 dhe përmban sasi…

Sallatë me ton

Ndonëse është një recetë shumë e lehtë për t'u përgatitur, sallata me ton mund të bëhet pjesë e tryezës tuaj…

Sallatë me portokaj

Sallata me portokaj shton ngjyrat në vaktet e përditshme, duke u përgatitur shumë lehtë dhe duke iu shtuar menusë si…

Sallatë ruse

Receta e sallatës ruse është një nga pjatat e preferuara në tryezat shqiptare, sidomos në rastet e gëzimeve familjare apo…

Sallatë me panxhar

Sallata me panxhar është një alternativë e shijshme që sjell ëmbëlsi dhe aromë të mirë falë përbërësve. E thjeshtë në…

Sallatë me rrepa

Sallata me rrepa është shumë e shijshme dhe e thjeshtë për t'u përgatitur. Ajo shërben si një alternativë fantastike për…

Perime në zgarë

Nëse dëshironi të gatuani një pjatë shumë të shpejtë dhe të shëndetshme atëherë provoni recetën e perimeve të freskëta të…

Lakra të egra të ziera

Sallata njihet për vetitë fantastike të lakrës së egër, e cila është shumë e mirë për shëndetin e zemrës, duke…