Brumë për krepa

Ushqimi i famshëm francez është i pasur me fibra dhe proteina. Të butë e të shijshëm, krepat janë një opsion…

Mish qengji me perime

Kjo gjellë mesdhetare e pranverës njihet ndryshe si Navarin ose ragoût në Francë. Ajo përgatitet me mish qengji dhe perime…

Qofte me salcë domateje

Përgatisni një drekë ose darkë të lehtë dhe plot aromë. Shija e mishit kombinohet në mënyrë perfekte me salcën e…

Midhje me kus-kus

Midhjet janë produkte fantastike të detit, sepse janë plot shije dhe shumë të lehta për t'u gatuar. Provoni t'i kombinoni…

Supë me perime dhe makarona

Përgatisni një supë të ngrohtë dhe të shijshme, që kombinon makaronat me perimet. Recetë e thjeshtë, që ju ndihmon të…

Supë me brokoli

Në këtë recetë të lehtë të supës me brokoli, kombinoni bashkë qepë, hudhra, limon dhe borzilok të freskët. Përgatisni një…

Supë kungulli jeshil

Një vakt fantastik vegjetarian! Supa është e pasur në vitaminë K, riboflavinë, vitaminë B6, kalium, mangan, vitaminë C dhe fibra…

Supë me patate

Kjo recetë e supës me patate është shumë e mirë! Është e shpejtë dhe e lehtë për t'u bërë. Supa…

Supë me domate

Kjo supë e lehtë kremoze me domate është e freskët dhe shumë e shijshme. Një opsion fantastik për veganët dhe…

Pica me fruta deti dhe ullinj

Pica me fruta deti është kombinim fantastik mesdhetar, i shijshëm dhe shumë i shëndetshëm. Përmban sasi të ulëta të yndyrnave…

Pica me ton

Nëse ju pëlqen toni, ju duhet të provoni këtë picë, që e kombinon me qepë dhe ullinj të zinj. Përgatisni…

Tagliatelle me fileto pule, domate të thara dhe borzilok

Një drekë ose darkë fantastike, me sasi të ulët yndyrnash dhe burim i shijshëm i vitaminës C. E thjeshtë për…

30 Minuta 4

Fileto pule me salcë të ëmbël & të thartë

Gatuani një pjatë të bollshme me fileto pule dhe perime, duke kombinuar përbërës të ëmbël dhe të thartë për një…

Brusketa me djathë të bardhë

Shija krokante e brusketave kombinohet shumë mirë me djathin e bardhë, domatet qershi dhe sallamin pikant. Recetë e thjeshtë, e…

Tartar me Salmon

Kjo pjatë me ngjyra të bukura është e freskët dhe shumë e shijshme! Ajo shërbehet si pjatë e parë, por…

Sardele të marinuara

Shijoni recetën e sardeleve të freskëta dhe shumë të ushqyeshme! Ato ju pasurojnë me proteina, omega 3, vitaminë D dhe…

Midhje me xhenxhefil

Përgatisni një pjatë plot freski, shije dhe aromë! Midhjet krijojnë një shije fantastike duke u bashkuar me xhenxhefilin, një bimë…

Supë me Kërpudha

Gatuani një supë të lehtë dhe të pasur me vitaminë C. Në më pak se 30 minuta do të përgatisni…

30 Minuta

Pica me Proshutë

Shijoni recetën e picës me proshutë me miqtë dhe familjen. Me kombinimin klasik të proshutës, djathit Gouda, Regato dhe mozzarella,…

Pica Vegjetariane

Pica vegjetariane është një pjatë shumë e shëndetshme, sepse ka shumë pak kolesterol dhe është burim i mirë i fibrës…

1 2 3 6