0 / 5

Fileto viçi me petë kulaçi

Përgatisni recetën speciale të filetos së viçit me petë kulaçi! Pjatë e bollshme, me shije e aromë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Kombinimi i përbërësve është burim i proteinave dhe vitaminave B6 e B12.

Përbërësit Kryesorë: fileto viçi, petë sfoliat, domate, erëza Yndyrna Të Ulëta

675

Përbërësit

800 gr fileto viçi

1 petë sfoliat

4 domate

1 qepë

4 thelpinj hudhre

1 tufë borzilok

Pak rozmarinë

Pak trumzë (thimo)

Pak vaj ulliri

Pak spec djegës

Kripë

Piper

Fakte Mbi Të Ushqyerit

Servirja për 100 gr

Energjia (kJ)

612

Kaloritë (kcal)

147

Yndyrnat Totale (g)

9

Kripa (g)

0.23

Proteina(g)

11

Karbohidratet Totale (g)

4.7

Fibrat Dietike (g)

0.8

Sheqernat (g)

1.6

Udhëzimet

Hapi 1Nisim me përgatitjen e rolesë së mishit. Në një tigan skuqim fileton e viçit me vajin e ullirit, 2 thelpinj hudhre, trumzë dhe rozmarinë.

Hapi 2Pasi të ketë marrë një ngjyrë të errët, e vendosim sipër petës së kulaçit, i hedhim kripë & piper, e mbyllim mirë dhe e pjekim në furrë në temperaturën 170 gradë për 40 minuta.

Hapi 3Nisim përgatitjen e salcës së domates. Vendosim në një tenxhere qepën, hudhrën e mbetur, vaj ulliri, borzilok, kripë dhe piper.

Hapi 4I skuqim për 15 minuta dhe më pas e kalojmë në multi.

Hapi 5Vendosim fillimisht salcën në pjatë, dhe sipër saj fileton e viçit.