0 / 5

Kek me kakao

Krijoni një atmosferë të ngrohtë për familjen e të dashurit tuaj duke përgatitur këtë recetë të kekut! Fantastik për fëmijët dhe të rriturit të cilët preferojnë ëmbëlsirat e buta me kakao.

Përbërësit Kryesorë: miell, kakao, vezë, gjalpë, sheqer

6023

Përbërësit

350 gr miell (që fryhet vetë)

400 gr gjalpë

6 vezë

300 gr sheqer

60 gr kakao

1 lugë kafe fryrës

1 bishtajë vanilje

1 lëkurë portokalli e grirë

Këshilla

  • Nëse nuk dëshironi të përdorni vezë, mund të përdorni pure apo salcë jo të ëmbël molle. Pjekja do të kërkojë pak më shumë kohë se sa kur përdorim vezët.
  • Si zëvëndësues të produkteve të bulmetit mund të përdorni qumësht bajameje ose qumësht arrë kokosi.
  • Për një kek me kakao pa gluten, përdorni miell që përcakton mungesën e glutenit.

Fakte Mbi Të Ushqyerit

Servirja për 100 gr

Energjia (kJ)

1736

Kaloritë (kcal)

418

Yndyrnat Totale (g)

32

Kripa (g)

0.35

Proteina(g)

8.1

Karbohidratet Totale (g)

23

Fibrat Dietike (g)

2

Udhëzimet

Hapi 1Kalojmë në sitë miellin, kakaon dhe fryrësin. Ndërkohë ndezim furrën në temperaturën 170 gradë.

Hapi 2Vendosim në mikser gjalpin, sheqerin, vaniljen dhe lëkurën e portokallit. I përziejmë mirë në shpejtësi mesatare për 5 minuta.

Hapi 3Gjatë përzierjes hedhim një nga një vezët në masën në mikser.

Hapi 4E ulim pak shpejtësinë e përzierjes dhe shtojmë miellin, kakaon dhe fryrësin.

Hapi 5Fikim mikserin dhe vendosim masën e përgatitur në një enë në formën e kekut (me diametër 24 cm).

Hapi 6E pjekim në furrë për 50 minuta në 175 gradë.