0 / 5

Ideale Për Vegjetarianët

Lakra të egra të ziera

Sallata njihet për vetitë fantastike të lakrës së egër, e cila është shumë e mirë për shëndetin e zemrës, duke ulur presionin e gjakut dhe nivelin e kolesterolit. Lakrat kanë gjithashtu nivele të larta të fibrës, që kontribuon në uljen e kolesterolit "të keq" në gjak.

Main Ingredient: lakra të egra

4581

Përbërësit

1 kg lakra të egra

100 ml vaj ulliri

50 ml lëng limoni

2 thelpinj hudhre

Copa limoni

Kripë

Piper

Fakte Mbi Të Ushqyerit

per serving of 100 gr

Energjia (kJ)

385

Kaloritë (kcal)

93

Yndyrnat Totale (g)

8.2

Kripa (g)

0.44

Proteina(g)

1.3

Karbohidratet Totale (g)

2.3

Fibrat Dietike (g)

1.9

Sheqernat (g)

2.1

Udhëzimet

Step 1Marrim lakrat e egra dhe i ziejmë në një enë.

Step 2Pas zierjes, lakrat i kullojmë dhe i lëmë të ftohen.

Step 3Pasi të jenë ftohur, i vendosim në një enë dhe i shtojmë vaj ulliri, lëng limoni, hudhra, kripë dhe piper.

Step 4I përziejmë mirë përbërësit dhe janë gati për t'u shërbyer.