0 / 5

Mëlçi me qepë të njoma

Një mënyrë për t'i dhënë shije dhe llojshmëri tavolinës suaj është përmes kësaj pjate me mëlçi viçi dhe qepë të njoma. Receta kërkon shumë pak kohë për t'u përgatitur dhe ka përbërës me vlera të larta ushqyese, të cilët gjenden lehtësisht në treg.

Përbërësit Kryesorë: mëlçi viçi, qepë Kuzhina: Shqiptare

1926

Përbërësit

500 gr mëlçi viçi

100 gr qepë të njoma

1 tufë kopër

Kripë

Piper

Vaj ulliri

Këshilla

  • Nëse dëshironi të largoni shijen e fortë të mëlçisë, mund ti vendosni në një tas me qumësht dhe ti lini në frigorifer për 2 orë.
  • Kujdesemi që të mos i skuqim më shumë seç duhet mëlçitë.
  • Për më shumë shije dhe aromë mund të shtoni cumin ose spec të kuq.
  • Mund të shoqërohet me sallatë, kos të freskët apo pjata anësore si pure patatesh, perime ose oriz.

Fakte Mbi Të Ushqyerit

Servirja për 100 gr

Energjia (kJ)

632

Kaloritë (kcal)

152

Yndyrnat Totale (g)

10

Kripa (g)

0.44

Proteina(g)

14

Udhëzimet

Hapi 1Lajmë mëlçitë dhe qepët. Mëlçitë i presim në kubikë të vegjël ose mesatarë sipas dëshirës, ndërsa qepën në pjesë shumë të vogla.

Hapi 2Vendosim një tigan në zjarr, ku hedhim vaj ulliri dhe më pas mëlçitë për t'u skuqur.

Hapi 3Shtojmë qepët e prera imët dhe i përziejmë. Kujdesemi që t'i skuqim deri kur ato të kenë marrë ngjyrë.

Hapi 4Shtojmë pak ujë, kripë, piper dhe kopër. I lëmë në zjarr të ulët derisa të shohim që përbërësit janë lidhur mirë bashkë.