0 / 5

Mish qengji me perime

Kjo gjellë mesdhetare e pranverës njihet ndryshe si Navarin ose ragoût në Francë. Ajo përgatitet me mish qengji dhe perime të stinës, që shtojnë një aromë të freskët dhe shije të veçantë. Pjatë vërtet e mirë dhe e përzemërt, perfekte për darkën e së dielës!

Përbërësit Kryesorë: mish qengji, djathë i bardhë, perime, erëza, vaj ulliri Kalori Të Ulëta

1227

Përbërësit

800 gr mish qengji (tul)

1/2 gotë verë e kuqe

50 gr djathë i bardhë

1 kungull jeshil

1 karrotë

1 patate

1 qepë

1 domate

1 spec jeshil

1 patëllxhan

1 qepë e njomë

5 thelpinj hudhre

1 kërcell rozmarine

2 gjethe dafine

1 lugë rigon

Kripë

Piper

Vaj ulliri

Fakte Mbi Të Ushqyerit

Servirja për 100 gr

Energjia (kJ)

645

Kaloritë (kcal)

154

Yndyrnat Totale (g)

11.3

Proteina(g)

7.8

Karbohidratet Totale (g)

4.8

Fibrat Dietike (g)

1.3

Sheqernat (g)

1.2

Udhëzimet

Hapi 1Presim mishin në kube të mëdha.

Hapi 2I skuqim mirë dhe më pas shtojmë perimet e prera në kube, derisa të zbuten.

Hapi 3I shuajmë me verën e kuqe dhe shtojmë erëzat dhe 1 litër ujë.

Hapi 4E lëmë të ziejë për 1 orë e 30 minuta.

Hapi 5E heqim nga zjarri dhe vendosim djathin e bardhë të grirë.