0 / 5

Mish qengji me pilaf

Shijoni pjatën e pasur dhe të bollshme të mishit të qengjit me pilaf. Përgatisni një vakt të shijshëm dhe me aromë fantastike për familjen! Lexoni hapat dhe këshillat që sugjeron chefi për të shijuar dhe provuar kombinime të reja.

Përbërësit Kryesorë: mish qengji, oriz, erëza

1933

Përbërësit

500 gr mish qengji

2 gota uji oriz për pilaf

1/2 karrotë

2 gjethe dafine

1 kërcell rozmarinë

Kripë

Piper

Pak vaj ulliri

Këshilla

  • Kjo recetë mund të bëhet dhe në furrë, në temperaturën 200 gradë për 15 minuta.
  • Mund ta shoqëroni mishin me produkte të tjera si: limon, djathë dhie, kaperi, bajame, kajsi, patëllxhan, qershi, koriandër, hudhër, angjinare (artiçok), nenexhik, qepë, bizele,  patate, rozmarinë dhe shafran.

Fakte Mbi Të Ushqyerit

Servirja për 100 gr

Energjia (kJ)

1382

Kaloritë (kcal)

330

Yndyrnat Totale (g)

16.3

Proteina(g)

11

Karbohidratet Totale (g)

33.3

Fibrat Dietike (g)

1.2

Sheqernat (g)

0.1

Udhëzimet

Hapi 1Presim mishin në kube të mëdha ose në 4 racione. E vendosim në një tenxhere të ziejë, së bashku me rozmarinën dhe dafinën. I lëmë të ziejnë derisa mishi të zbutet mirë.

Hapi 2Heqim mishin nga lëngu dhe e kalojmë në një tigan derisa të marrë ngjyrë.

Hapi 3Në të njëjtin tigan skuqim pak orizin. Për 2 gota uji oriz duhen 4 gota uji lëng mishi.

Hapi 4Bashkojmë mishin me orizin në një tenxhere dhe i lëmë në zjarr me temperaturë të ulët.