0 / 5

Ideale Për Vegjetarianët

Perime në zgarë

Nëse dëshironi të gatuani një pjatë shumë të shpejtë dhe të shëndetshme atëherë provoni recetën e perimeve të freskëta të stinës, marinuar me vaj ulliri dhe erëza. Kjo pjatë shoqëron çdo vakt gjatë gjithë javës dhe shërbehet menjëherë pas pjekjes ose si sallatë e ftohtë disa orë më vonë.

Përbërësit Kryesorë: perime Yndyrna Të Ulëta Pa Gluten

2483

Përbërësit

2 kunguj jeshil

2 speca të kuq

2 speca jeshil

2 patëllxhanë

8 domate qershi

4 kërpudha Champignon

4 kërpudha Pleurotus

6 lugë gjellë vaj ulliri

Kripë

Piper

Thimo

Rozmarinë

Fakte Mbi Të Ushqyerit

Servirja për 100 gr

Energjia (kJ)

300

Kaloritë (kcal)

72

Yndyrnat Totale (g)

4.8

Kripa (g)

0.09

Proteina(g)

1.4

Karbohidratet Totale (g)

5.2

Fibrat Dietike (g)

1.5

Sheqernat (g)

2.3

Udhëzimet

Hapi 1Lajmë kungujt, specat dhe patëllxhanët dhe i presim në feta.

Hapi 2Në një enë vendosim vaj ulliri, rozmarinë, thimo, kripë dhe piper. I lëmë të marinohen në zjarr për 5 minuta.

Hapi 3Marrim tiganin zgarë dhe e vendosim në zjarr që të ngrohet.

Hapi 4Kontrollojmë nëse zgara është gati dhe vendosim perimet që premë për t'i pjekur.

Hapi 5Pasi perimet janë pjekur nga të dyja anët, i heqim nga zgara dhe i vendosim për pak kohë në enën me erëzat e marinuara.

Hapi 6Perimeve të marinuara i shtojmë pak uthull balsamike dhe vaj ulliri, dhe janë gati për t'u shijuar.