0 / 5

Pica me ton

Nëse ju pëlqen toni, ju duhet të provoni këtë picë, që e kombinon me qepë dhe ullinj të zinj. Përgatisni një vakt fantastik për t'u shijuar me familjen. Përmban sasi të ulëta të yndyrës së ngopur dhe është një burim i mirë i proteinave, niacinës dhe fosforit.

Main Ingredient: brumë pice, salcë domate, ton, qepë, ullinj Cuisine: Italiane

3353

Përbërësit

Brumë pice

Salcë domate

200 gr ton në vaj

Pak trumzë

1/2 qepë

1 domate e vogël

70 gr mozzarella

10 ullinj të zinj pa bërthamë

Këshilla

  • Mund ta kombinoni me përbërës të tjerë si artiçok, kungull, misër, djathë gorgonzola, patëllxhan dhe rukola.

Fakte Mbi Të Ushqyerit

per serving of 100 gr

Energjia (kJ)

511

Kaloritë (kcal)

122

Yndyrnat Totale (g)

3

Proteina(g)

12.1

Karbohidratet Totale (g)

11.3

Fibrat Dietike (g)

1.3

Sheqernat (g)

2.6

Udhëzimet

Step 1Në një tavë me madhësi 30x40 cm hapim brumin e picës.

Step 2Vendosim salcë domate, ton, ullinj, qepë, domate, mozzarella.

Step 3E vendosim në furrë dhe e pjekim për 10 minuta në temperaturë 180 gradë.