0 / 5

Qofte me salcë domateje

Përgatisni një drekë ose darkë të lehtë dhe plot aromë. Shija e mishit kombinohet në mënyrë perfekte me salcën e domateve dhe janë shoqërues fantastikë për makaronat. Burim i mirë i vitaminës A, vitaminës B12, fosforit, zinkut, proteinave, vitaminës C, vitaminës B6 dhe selenit.

Përbërësit Kryesorë: mish i grirë viçi, domate, qepë, vezë, vaj ulliri

2025

Përbërësit

500 gr mish i grirë viçi

1 vezë

500 gr domate

1 qepë e vogël

1 spec i kuq

1 spec jeshil

2 thelpinj hudhre

1 tufë majdanoz

Pak sheqer

Kripë

Piper

Rigon

Vaj ulliri

Fakte Mbi Të Ushqyerit

Servirja për 100 gr

Energjia (kJ)

312

Kaloritë (kcal)

74.5

Yndyrnat Totale (g)

2.7

Proteina(g)

9.6

Karbohidratet Totale (g)

2.7

Fibrat Dietike (g)

0.8

Sheqernat (g)

1.6

Udhëzimet

Hapi 1Presim në kube domatet, specat, qepën dhe hudhrat i grijmë hollë.

Hapi 2Në një tenxhere vendosim qepën, hudhrat, specat dhe i skuqim me vaj ulliri për pak minuta, sa pa marrë ngjyrë.

Hapi 3Heqim tenxheren nga zjarri dhe e lëmë të ftohet. Në një enë tjetër i përziejmë mirë të gjithë përbërësit (përveç domates dhe sheqerit), derisa të krijohet një masë si brumë.

Hapi 4Marrim pak nga brumi i qofteve dhe u japim atyre formë të rrumbullakët.

Hapi 5I skuqim pak në tiganin ku gatuam qepën. I lëmë të marrin ngjyrë nga jashtë, por pa u pjekur brenda.

Hapi 6I heqim nga tigani dhe i lëmë mënjanë. Në të njëjtin tigan vendosim domaten, kripën, piperin, pak sheqer, pak ujë ose lëng perimesh (nëse duhet).

Hapi 7E lëmë salcën të lidhet mirë dhe vendosim qoftet.