0 / 5

Salcë Barbeque

Përbërësit Kryesorë: qepë, ketchup, worcestershire, tabasko, uthull Yndyrna Të Ulëta

472

Përbërësit

50 gr qepë të prera imët

100 gr ketchup

100 ml uthull balsamike

100 ml salcë Worcestershire

50 ml tabasko / speca djegës

3 thelpinj hudhre

Këshilla

Perfekt për të shoqëruar produkte të mishit dhe peshkut apo perime të gatuara sipas dëshirës.

Fakte Mbi Të Ushqyerit

Servirja për 100 gr

Energjia (kJ)

424

Kaloritë (kcal)

100

Kripa (g)

1.9

Proteina(g)

1.4

Karbohidratet Totale (g)

19

Fibrat Dietike (g)

0.6

Sheqernat (g)

16

Udhëzimet

Hapi 1Bashkojmë të gjithë përbërësit në një tenxhere. E vendosim tenxheren në zjarr të ngadaltë për 15 minuta.

Hapi 2E lëmë të ziejë deri sa salca të jetë lidhur në një masë të njëtrajtshme.

Hapi 3Pasi kemi përfituar salcën, e lëmë të qëndrojë për 1 orë në një enë dhe më pas e kullojmë.