0 / 5

Salcë Avokado

Nga recetat e salcave, salca me avokado është nga më të pasurat në vlera ushqyese, e lehtë dhe e shijshme! Fantastike për të shoqëruar perime të skuqura apo të skarës apo çdo ushqim meksikan si burrito, quesadillas, nachos dhe taco.

4 Përbërësit Kryesorë: avokado, kos, vaj ulliri

1320

Përbërësit

2 avokado

400 gr kos

20 ml vaj ulliri

2 gr kripë

2 limona

Fakte Mbi Të Ushqyerit

Servirja për 100 gr

Energjia (kJ)

579

Kaloritë (kcal)

140

Yndyrnat Totale (g)

12

Kripa (g)

0.28

Proteina(g)

3.2

Karbohidratet Totale (g)

3.3

Fibrat Dietike (g)

1.3

Sheqernat (g)

2.8

Udhëzimet

Hapi 1Marrim avokadon dhe e presim në mes. E pastrojmë duke i hequr lëkurën dhe bërthamën, dhe e vendosim në një enë.

Hapi 2Marrim limonat dhe i shtrydhim. Lëngun e 2 limonave e hedhim tek avokado.

Hapi 3Në enën me avokado dhe limon shtojmë kosin, vajin e ullirit dhe kripën.

Hapi 4I vendosim në blender dhe i përziejmë të gjitha produktet, derisa të bëhet një masë kremoze. Më pas e kalojmë në një sitë dhe e kemi gati për ta shërbyer.