0 / 5

Ideale Për Vegjetarianët

Salcë portokalli

Përbërësit Kryesorë: portokall Yndyrna Të Ulëta

1018

Përbërësit

1 litër lëng portokalli

250 gr sheqer

1 lugë gjelle niseshte

Fakte Mbi Të Ushqyerit

Servirja për 100 gr

Energjia (kJ)

495

Kaloritë (kcal)

116

Karbohidratet Totale (g)

28

Sheqernat (g)

27

Udhëzimet

Hapi 1Lëngun e portokallit dhe sheqerin e vendosim në tenxhere për t'u zier për 30 minuta.

Hapi 2Niseshten e përziejmë me pak ujë dhe e shtojmë në tenxhere.

Hapi 3E lëmë të ziejë deri sa salca të jetë lidhur në masë të njëtrajtshme.