0 / 5

Sallatë jeshile me misër dhe majonezë

Përbërësit

1 tufë sallatë jeshile (rreth 200 gr)

Pak sallatë të kuqe

200 gr misër i zier

1 qepë e njomë

1 mollë

Kripë

Piper

1 tufë majdanoz

Për salcën

50 ml vaj ulliri

1/2 limon

1 lugë gjellë majonezë

2 lugë gjellë kos

Udhëzimet

Step 1Përziejmë të gjithë përbërësit e salcës në grirës elektronik dhe e lëmë mënjanë.

Step 2Lajmë sallatën dhe e presim me dorë në copa të vogla.

Step 3E vendosim në një enë dhe shtojmë qepën e njomë dhe majdanozin të prerë hollë, mollën e prerë në kubikë dhe misrin.

Step 4Përziejmë lehtë dhe i shtojmë salcën e përgatitur. Përziejmë sërish dhe është gati për t'u shijuar.