0 / 5

Ideale Për Diabetikët

Ideale Për Vegjetarianët

Sallatë me panxhar

Sallata me panxhar është një alternativë e shijshme që sjell ëmbëlsi dhe aromë të mirë falë përbërësve. E thjeshtë në përgatitje, kjo sallatë shoqëron vaktet e përditshme dhe pasuron menunë vegjetariane.

Përbërësit Kryesorë: panxhar, vaj ulliri, uthull, hudhër Kalori Të Ulëta Yndyrna Të Ulëta Kolesterol i Ulët Fibra të Larta Pa Gluten

2505

Përbërësit

500 gr panxhar

100 ml vaj ulliri

50 ml uthull molle

3 thelpinj hudhre

1 tufë majdanoz

Kripë

Piper

Këshilla

  • Mund ta shoqëroni me djath dhie dhe uthull balsamike portokalli.
  • Përveç zierjes, mund të provoni t'i gatuani panxharët në furrë. Pas larjes, vendosini në një tavë dhe mbulojini me letër alumini. Vendosini në furrë në temperaturën 375 gradë për 30-60 minuta, derisa të zbuten.

Fakte Mbi Të Ushqyerit

Servirja për 100 gr

Energjia (kJ)

670

Kaloritë (kcal)

162

Yndyrnat Totale (g)

14

Kripa (g)

0.2

Proteina(g)

1.4

Karbohidratet Totale (g)

5.8

Fibrat Dietike (g)

1.8

Sheqernat (g)

5.2

Udhëzimet

Hapi 1Lajmë mirë panxharët dhe i vendosim në një enë me ujë për t'i zier. Ulim gradacionin gjatë zierjes, derisa rrepat të zbuten.

Hapi 2Pasi i kemi lënë të ftohen pak, i pastrojmë dhe i presim në formë gjysmë rrethi.

Hapi 3I marinojmë me vaj ulliri, kripë dhe piper. Shtojmë majdanoz dhe hudhër.