0 / 5

Ideale Për Diabetikët

Ideale Për Vegjetarianët

Sallatë me rrepa

Sallata me rrepa është shumë e shijshme dhe e thjeshtë për t'u përgatitur. Ajo shërben si një alternativë fantastike për vegjetarianët dhe si pjatë shoqëruese për vaktet gjatë ditës.

Përbërësit Kryesorë: rrepa, sallatë jeshile, qepë Kalori Të Ulëta Yndyrna Të Ulëta Kolesterol i Ulët Fibra të Larta Pa Gluten

1525

Përbërësit

500 gr rrepa

1 tufë sallatë jeshile

1 tufë qepë e njomë

1 limon

Kripë

Piper

Vaj ulliri

Fakte Mbi Të Ushqyerit

Servirja për 100 gr

Energjia (kJ)

361

Kaloritë (kcal)

87

Yndyrnat Totale (g)

6.5

Kripa (g)

0.42

Proteina(g)

1.7

Karbohidratet Totale (g)

3.5

Fibrat Dietike (g)

2.7

Sheqernat (g)

1.1

Udhëzimet

Hapi 1Lajmë dhe pastrojmë rrepat, të cilët i presim në formë gjysmë rrethi.

Hapi 2Presim imët qepët dhe presim limonin në pjesë të vogla. I shtojmë përbërësit në pjatë.

Hapi 3Shtojmë kripë, piper dhe vaj ulliri.