0 / 5

Ideale Për Vegjetarianët

Smoothie me ananas, mente dhe kos

5 Minuta 2 Përbërësit Kryesorë: ananas, mente, kos Yndyrna Të Ulëta

654

Përgatitja: 5 Minuta

Përbërësit

400 gr ananas i pastruar

400 ml qumësht

2 lugë gjelle kos

4 lugë çaji mjaltë

Fakte Mbi Të Ushqyerit

Servirja për 100 gr

Energjia (kJ)

302

Kaloritë (kcal)

72

Yndyrnat Totale (g)

2.7

Kripa (g)

0.07

Proteina(g)

2.2

Karbohidratet Totale (g)

9.1

Fibrat Dietike (g)

0.8

Sheqernat (g)

9

Udhëzimet

Hapi 1Vendosim ananasin e pastruar, qumështin, mjaltin dhe kosin në multi–mikser.

Hapi 2I përziejmë në mikser derisa të formohet një masë homogjene.