0 / 5

Ideale Për Vegjetarianët

Smoothie me avokado

5 Minuta 2 Përbërësit Kryesorë: avocado

1150

Përgatitja: 5 Minuta

Përbërësit

400 gr avokado i pastruar

100 gr kastravecë

400 ml qumësht

4 lugë çaji mjaltë

Fakte Mbi Të Ushqyerit

Servirja për 100 gr

Energjia (kJ)

515

Kaloritë (kcal)

124

Yndyrnat Totale (g)

10

Kripa (g)

0.03

Proteina(g)

2.3

Karbohidratet Totale (g)

5.3

Fibrat Dietike (g)

2.1

Sheqernat (g)

4.6

Udhëzimet

Hapi 1Vendosim avokadon e pastruar, kastravecin, qumështin dhe mjaltin në multi–mikser.

Hapi 2I përziejmë në mikser derisa të formohet një masë homogjene.