0 / 5

Ideale Për Vegjetarianët

Smoothie me banane, kanellë dhe qumësht

5 Minuta 2 Përbërësit Kryesorë: banane, kanellë, qumësht Yndyrna Të Ulëta

1095

Përgatitja: 5 Minuta

Përbërësit

4 banane

400 ml qumësht

4 lugë gjelle mjaltë

Pak kanellë

Fakte Mbi Të Ushqyerit

Servirja për 100 gr

Energjia (kJ)

335

Kaloritë (kcal)

79

Yndyrnat Totale (g)

1.3

Kripa (g)

0.04

Proteina(g)

1.6

Karbohidratet Totale (g)

15

Fibrat Dietike (g)

0.7

Sheqernat (g)

14

Udhëzimet

Hapi 1Bëjmë pastrimin e bananes dhe më pas prerjen e saj në copa të vogla.

Hapi 2Vendosim copat e bananes, qumështin, mjaltin dhe kanellën në multi–mikser.

Hapi 3I përziejmë në mikser derisa të formohet një masë homogjene.