0 / 5

Ideale Për Vegjetarianët

Smoothie me karrotë, portokall dhe mandarinë

5 min Main Ingredient: karrotë, portokall, mandarinë

2367

Preparing: 5 min

Përbërësit

400 gr kos

200 ml lëng portokalli

200 ml lëng mandarine

200 ml lëng karrote

4 lugë çaji mjaltë

Fakte Mbi Të Ushqyerit

per serving of 100 gr

Energjia (kJ)

309

Kaloritë (kcal)

74

Yndyrnat Totale (g)

4

Kripa (g)

0.09

Proteina(g)

2.5

Karbohidratet Totale (g)

6.6

Sheqernat (g)

8

Udhëzimet

Step 1Vendosim në multi–mikser lëngun e portokallit, mandarinës dhe karrotës. Shtojmë kosin dhe mjaltin.

Step 2I përziejmë në mikser derisa të formohet një masë homogjene.