0 / 5

Ideale Për Vegjetarianët

Smoothie me mango dhe kos

5 Minuta 2 Përbërësit Kryesorë: mango, kos Kuzhina: Amerikane Yndyrna Të Ulëta Fibra të Larta

500

Përgatitja: 5 Minuta

Përbërësit

400 gr mango i pastruar

400 ml qumësht

2 lugë gjelle kos

4 lugë çaji mjaltë

Fakte Mbi Të Ushqyerit

Servirja për 100 gr

Energjia (kJ)

333

Kaloritë (kcal)

79

Yndyrnat Totale (g)

2.7

Kripa (g)

0.07

Proteina(g)

2.3

Karbohidratet Totale (g)

11

Fibrat Dietike (g)

1.2

Sheqernat (g)

10

Udhëzimet

Hapi 1Vendosim mangon e pastruar, qumështin, mjaltin dhe kosin në multi–mikser.

Hapi 2I përziejmë në mikser derisa të formohet një masë homogjene.