0 / 5

Tagliatelle me fileto pule, domate të thara dhe borzilok

Një drekë ose darkë fantastike, me sasi të ulët yndyrnash dhe burim i shijshëm i vitaminës C. E thjeshtë për t'u përgatitur, plot aromë dhe shije mesdhetare.

30 Minuta 4 Përbërësit Kryesorë: tagliatelle, fileto pule, domate të thara, domate qershi, djathë Pecorino

1893

Përgatitja: 30 Minuta

Përbërësit

500 gr tagliatelle

300 gr fileto pule

100 gr domate të thara

1 tufë borzilok

10 domate qershi

1 lugë kafeje piper i ëmbël i kuq

100 gr djathë Pecorino i grirë

70 ml vaj ulliri

4 thelpinj hudhre

1 qepë e vogël e grirë

Fakte Mbi Të Ushqyerit

Servirja për 100 gr

Energjia (kJ)

829

Kaloritë (kcal)

198

Yndyrnat Totale (g)

11.9

Proteina(g)

8.6

Karbohidratet Totale (g)

58.9

Fibrat Dietike (g)

0.5

Sheqernat (g)

0.7

Udhëzimet

Hapi 1Pasi kemi pastruar mirë perimet, i presim domatet e freskëta në 4 pjesë, presim hollë domatet e thara, grijmë qepën dhe hudhrat hollë.

Hapi 2Në një tenxhere vendosim pastën të ziejë dhe në një tenxhere tjetër fillojmë me përgatitjen e salcës.

Hapi 3Vendosim në tenxhere qepën, hudhrat, fileton e pulës të prerë në kube, domatet e thara, dhe i skuqim për pak minuta.

Hapi 4Më pas vendosim domatet qershi, piperin e kuq, kripën, piperin dhe borzilokun.

Hapi 5Pasi të kenë marrë shijen që ne duam, vendosim pastën në salcë, djathin e grirë, pak vaj ulliri dhe pak lëng nga makaronat e ziera nëse duhet.